Hindistan Konsolosluğunda

Hindistana vize almak gerçekten çok kolay, başvurunuz için sabah saatinde konsolosluğa gitmek ve pasaportunuzu almak için belirlenmiş 15 dakikayı geçirmeden aynı gün içerisinde tekrar gitmek dışında karşılaşabileceğiniz başka problem yok aslında.


Sabah 9.30 da açılan ofisde 11.30’a kadar işlem yapılabiliyor. Adres kolay; taksimden harbiyeye doğru yürürken yolun sağında trt radyosuna gelmeden 2 bina evvel garanti bankasının olduğu binanın 7. katında bir daire :) Daire derken, basbaya apartman orası, girişte yalandan bir x-ray cihazı ama çalışmıyor, polis var ama kapıcı daha ilgili, eli kolu sallayaraktan gir. Kapıda beklerken karşı daireden annesine bağıran kızın sesi, kapı önüne konulan çöp torbası tam hint filmleri gibi…

Evrakları toplamak yeterli;
http://www.antur.com.tr/docs/vize/HINDISTAN.pdf buradan formu indirip doldurmak ,
2 Adet Arka Fonu Beyaz Vesikalık Fotoğraf vermek, otel-uçak rezervasyonu göstermek (ki biz bunu bile yapmadık), hesap hareketli iyi bakiyeli hesap özeti vermek ve kimlik fotokopisini vermek yeterli oldu. Birde 40 $ ücret var tabi… Ne kadar süreli olacağına da pazarlık yaptık oda kapısının arkasında duran ve cama açtığı ufak bir delik arkasından konuşan süveterli abiyle konuşurken :) Ortam böyle olsada işlerini kendilerine göre çok ciddi ve tertipli yapıyorlar.
Aynı gün 17.00 ile 17.15 gittim aldım sorunsuz bir şekilde, sadece sabah verdiği makbuzu getirmek yeterli.

Bu yazı hazırlık, konsolosluk içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s