Biz kimiz?

sahi kimiz biz?

Aslı Mersin’de doğdu, 18’ine kadar Mersin dışında uzun kaldığı tek yer teyzesiydi, pek menzil dışına çıkmamıştı üniversiteye kadar. 2001’de ITU’yü kazanması ile istanbul’a taşındı hayatı. Sokak sokak fotoğrafladığı İstanbul’da iyice alevlenen “yeni insanlar ve kültürler” merakını Avrupa’ya açılarak söndürmeye çalıştı. Hollanda’da başlayan mühendislik hayatının, onu yürümeyi hedeflediği yoldan başka istikamete götürdüğünü anladığı noktada durup ‘yineyeniyeniden’ diyerek güzergah çalışmalarını gözden geçirmeye başladı.

Emre İstanbul doğumlu, “doğma büyüme İstanbulluyum” cümlesini kurup, İstanbul’dan başka bir yerde yaşamın nasıl olduğunu bilmeyenlerdendi. 2004’te Alaska’ya gidip 4 ay orada kalana kadar hiç yuvadan uçmamıştı ama bu uçuş engel olunamayan, tatillerde onulamayan bir açlığa dönüştü. 2000’de İTÜ’ ye girdiğini, şu anda ise Uçak Mühendisi diplomasina sahip, Tasarim Mühendisi ünvanıyla çalışan, mesleğinin isim babası uçaklar dışında her türlü ulaşım aracıyla alakalı çalışmış sivrizeka bir mühendis olduğunu da bu arada söylemiş olalım.

Aslı & Emre 2009’da 23 Nisan resepsiyonuyla dünya evine girmişler. Uçma zamanının geldiğini anlayan bu genç çift “dünya kazan, onlar kepçe” kendilerini YOL’a atmışlaaaar.